Један задатак за четврти разред

           Да ли да гајим или да купим свињу? – питао се сточар Жиле. На крају је одлучио да купи прасе и да га гаји док не постигне одређену тежину.

Гајио га је 12 месеци. 

Када је Жиле купио прасе било је тешко 30kg, а платио је 200 динара по килограму. Прасе је јело у просеку око 3 kg хране дневно. Свиња је достигла тежину од 180 kg.

Жиле је прасету давао дневно по 3 kg следеће мешавине:

Јечам по цени 18 300 динара по тони. Мекиње за 19 500 динара по тони. Кукуруз 21 800 динара по тони.

Одговори на питања:

  1. Колико кошта килограм мешавине?
  2. Колико килограма мешавине је свиња појела за годину дана?
  3. Колико је жилета коштало мало прасе?
  4. Колико је Жилета коштала исхрана свиње за 12 месеци?
  5. Колико је свиња коштала Жилета по килограму?
  6. Да ли се по твом мишљењу Жилету исплатило да узгаја ову свињу?

8 thoughts on “Један задатак за четврти разред

    • Ја сам то радила са мојим четвртацима пре две године, деца су била одушевљена. Нажалост, нисам сачувала плакате са решењима. Срдачан поздрав!

  1. Повратни пинг: МАТЕМАТИКА IV РАЗРЕД | ИВАНИНЕ ПЧЕЛИЦЕ

  2. Повратни пинг: Математика за четврти разред | ВЕСЕЛИ ЋИРИЛЦИ

Оставите одговор

Попуните детаље испод или притисните на иконицу да бисте се пријавили:

WordPress.com лого

Коментаришет користећи свој WordPress.com налог. Одјавите се / Промени )

Слика на Твитеру

Коментаришет користећи свој Twitter налог. Одјавите се / Промени )

Фејсбукова фотографија

Коментаришет користећи свој Facebook налог. Одјавите се / Промени )

Google+ photo

Коментаришет користећи свој Google+ налог. Одјавите се / Промени )

Повезивање са %s